Visi retkarčiais meluoja. Keista, nes tai daryti nėra lengva ir reikalauja didelių psichinės energijos išteklių. Kai sakome netiesą, mūsų sąmonei tenka kontroliuoti pasąmonę ir visą kūną, nes reikia apdoroti prieštaringą informaciją, įveikti neįprastą būseną.

Meluojant atsiranda vidinė kūno įtampa ir kovodami su ja nesąmoningai glostome kaklą, lūpų kampučius ir apskritai dažniau nei įprastai liečiame veidą.

Bandydami neišduoti jaudulio sulėtiname kalbą, dažnai nukreipiame žvilgsnį arba visai nežiūrime į pašnekovo pusę neva mūsų dėmesį patraukė koks nors objektas. Taip pat atliekame stereotipinius judesius – žaidžiame su pieštuku, rūbo skvernu, vartome bloknotą – ir stengiamės kalbėti labai tiksliai, kad nekeltume įtarimo. Be to, kaip bet kurioje jaudulį ir baimę keliančioje situacijoje, padidėja prakaitavimas ir išsiplečia akių vyzdžiai.

Kažkas yra pasakęs, kad geras melagis – tai profesija, ne savybė. Yra žmonių, kurie specialiai mokosi meluoti, kad jų melas būtų priimtas už tiesą. Jie taip „atidirba“ kiekvieną savo gestą ir žodį, kad galų gale tampa tikrais to amato meistrais. Beje, labiausiai reikia saugotis tų, kurie taip įsijaučia į melą, kad jiems patiems jis tampa tiesa.

Kaip meluoja vyrai

  • „Moteris visada teisi“. „Moters žodis – įstatymas“. Taip teigdamas vyras niekada netiki savo žodžiais. Greičiau koketuoja. Tai išgirdusi moteris neturėtų tikėtis, kad jis nedelsiant pradės pildyti visus jos troškimus, žaisti su vaikais, plauti indus ir skalbti.
  • „Užtrukau darbe“. „Keliuose baisūs kamščiai“. Moteris niekada netikės panašiais standartiniais pasiaiškinimais. Lengvas alaus kvapas išduos teisybę.
  • „Tu mano gražuole, tik zuji po namus, kaip bitutė!“. Vyras aiškiai nori išsisukti nuo generalinės tvarkos namuose. Grožio ir šeimyniškumo sugretinimas puikiai išduoda tikrųjų vyro minčių tėkmę.
  • „Turėjau šimtus gražių moterų“. „Tu man – antroji gyvenime“. Abu teiginiai vienodai abejotini. Arba jis nori atrodyti donžuanu, arba laukia iš jūsų gailesčio ir supratimo. Bet kuriuo atveju tai yra manipuliacijos metodai, pastumiantys moterį į seksualinius santykius.

Kaip meluoja moterys

Prieš sumeluojant kitam reikia sumeluoti sau. Tokios taisyklės dažniausiai laikosi moterys, su vyru gyvenančios tik dėl vaikų. Galima sakyti, kad tai chroniškas melas ir tam tikras sandoris su savo sąžine.

 Kitais atvejais žavi moteris yra paslaptinga moteris. O kas gi yra paslaptis? Tiesos nuslėpimas, kitaip tariant – nors ir nedidelis, bet melas. „Moteris turi būti paslaptinga ir niekada nesakyti visos tiesos vyrui“, – taip mano daugelis gražiosios lyties atstovių.

Šiai minčiai pritaria ir vyrai, kuriuos ne kartą yra tekę girdėti sakant, kad perdėtas atvirumas gadina santykius, o „kaip atversta knyga aiški“ moteris greitai atsibosta. Kai nėra paslapties ir intrigos – nuobodu. Taigi, mielosios, nereiktų ignoruoti panašių pastabų.

Moterims pasisekė labiau, nei vyrams, nes tai, už ką vyrus apkaltintume melu, moteriai nėra melas:

  • Sulaukus tam tikro amžiaus užmiršti savo tikrąjį amžių
  • Tris keturis kartus sumažinti batelių kainą, nes „pirkau per išpardavimą“. Kam gi traumuoti vyrą dėl smulkmenų?
  • Pasakojimą pagrąžinti įvairiomis išgalvotomis detalėmis ir pateikti jas labai emocionaliai
  • Kalbant su vyriškiu pagirti jo išvaizdą nepaisant akis badančio purvo ant batų ar gerokai peraugusios moteris taip žavinčios trijų dienų barzdelės.

Dar šis tas apie lyčių melavimo ypatumus

Kai meluoja vyras, jis tampa agresyvus, nežiūri į pašnekovą, kvėpuoja netolygiai, kalba pakeltu tonu, pirštais liečia veidą, gali labai staigiai pašokti ir išbėgti iš kambario.

Moteris tokioje situacijoje paprastai nenatūraliai šypsosi, kalba vaikišku balsu, lygina savo drabužių klostes. Taip pat kelia koją ant kojos, keičia jų padėtį ir dažniau nei įprastai mirksi akimis.

O štai melavimo intensyvumas nepriklauso nuo lyties. Jeigu tikėsime amerikiečių psichologų atliktų tyrimų duomenimis, vyrai ir moterys meluoja vienodu dažnumu – vidutiniškai nuo 5 iki 20 kartų per dieną.

Psichologė Rasa