+370 659 53916
Apie moteris ir moteriškumą

Šiuolaikinė moteris atlieka keletą reikšmingų vaidmenų vienu metu, užuot buvusi „tiesiog moterimi“. Šiandien neužtenka vien vilkėti suknelę, kad būtum moteriška. Reikia priderinti ją prie karjeros, šeimos ir laisvalaikio. Tam pasitelkiami įvairūs įvaizdžio kūrėjai, mados ir gyvenimo būdo žurnalai. Visa armija patariamųjų balsų neabejotinai padės atrodyti moteriškai. Bet yra vienas esminis dalykas: moteris turi ne atrodyti, o jaustis moteriška.

Psichologai teigia, kad be tėčių augančioms dukroms šiek tiek sunkiau suprasti moteriškumo vertę. Tėviška meilė mergaitei reikalinga kaip gėlei saulės šviesa. Ir nebūtinai tėtis turi visą savo laiką skirti dukrai. Užtenka jausti jį šalia, kai jo reikia, kad augtų dukros pasitikėjimas savimi. Vyriškąja gimine – taip pat.

Vėliau mylimas vyras padeda užpildyti tėviškos meilės trūkumą ir kartu prabudina moteriškumą. Juk įsimylėjusios moters akys spinduliuoja šiluma ir grožiu, o ji pati skleidžia kažkokią neapsakomą energiją. Tada pradingsta visas neigiamas savęs vertinimas. Moteris jaučia, kad kitas žmogus pripažįsta visus jos trūkumus ir paverčia juos privalumais. Būtent tie momentai verčia moterį jaustis ypatingai gražia ir moteriška.

Moterų pasaulis

Sako, moterys puošiasi ne tiek dėl vyrų, kiek dėl kitų moterų. Nereikia slėpti – smagu, kai žinai, kad gražiai atrodai, ir kitos tau šiek tiek pavydi. Draugės, modeliai, aktorės, dainininkės. Tai vis moterų pasaulis.

Bendraudamos moterys mokosi viena iš kitos, dalijasi įspūdžiais apie įvairius naujai išbandytus moteriškus niekučius, guodžiasi ir guodžia dėl priaugto vieno kito kilogramo… Šiame moteriškame pasaulyje mes atrandame, įtvirtiname arba pakeičiame supratimą apie moteriškumą.

Moterys iš tiesų gali išvaduoti viena kitą nuo nepasitenkinimo savo išvaizda, atkreipti dėmesį į privalumus, kurių jos pačios nepripažįsta. Tai yra gerai, kol nesikerta su moters įsitikinimais apie moteriškumą. Aklai sugerti vertinimai ir nuomonės nustumia moterį į tokią socialinę klišę, kad ji pati nebesupranta, kur ji, o kur – ta kita. Moteriškumas nėra kaukė, kurią galima užsidėti ir nusiimti.

Moteriškumas slypi pačioje moteryje

Kai moteris gyvena harmonijoje su savimi, blizgūs viršeliai nedaro jai didelės įtakos. Ji žino, ką reiškia skaičiai 90–60–90, tačiau nesilaiko įsikibusi į juos iki fizinio išsekimo. Ji moka stebėti ir įsiklausyti į savo vidų, o išanalizavus pasirinkti, kas labiausiai tinka.

Vis tik pasitaiko, kad nuklystame į šoną. Kartais tiesiog negalime atsispirti reklamai, kurioje moteriškumu trykštanti daili moteris pasakoja, kaip liekninamosios tabletės ar koks nors diržas „sugrąžino“ ją į dar mokykloje mūvėtus džinsus. Ar kartu su džinsais sugrįžta ir moteriškumas, reklama nutyli.

Greičiausiai – ne. Užtenka palyginti kelių žinomų moterų, kurios ryžosi drastiškoms dietoms, padėjusioms numesti ne vieną kilogramą, atvaizdus „prieš“ ir „po“, ir atrodo, kad su kilogramais kartu dingo ir akyse spinduliavęs džiaugsmas.

Moteriškumas – ne vien kūno formos ir gražus veidelis (nors kai kas už šiuos žodžius gali užmėtyti akmenimis). Moteriškumas – tai išorės ir vidaus harmonija. Kartais mokykloje nei išvaizda, nei šiaip kuo nors neišsiskyrusi mergaitė po kelerių metų tiesiog pražysta: sėkminga karjera, laimingas asmeninis gyvenimas. Tiksliai žinodama, ko nori ir kodėl, ji suranda savo vietą pasaulyje. Apie tokias moteris sako: „Kas galėjo pagalvoti…“

Moteriškumas vyriškomis kelnėmis

Lygios moterų ir vyrų teisės – madinga, modernu ir teisinga. Tiesa, teisybės šioje lygybėje dažniau ieško moterys. Ar moteriškumas dingsta? O gal požiūris į jį keičiasi…

Šiuolaikinė moteris pasisavino beveik visus vyriškumą simbolizuojančius ženklus. Jos dėvi vyriško kirpimo drabužius, plaukus kerpa trumpai, žaidžia vyriškus žaidimus, užsiima Rytų kovos menais, pilotuoja lėktuvus, kopia į kalnus, vadovauja verslui, užima aukščiausius valdžios postus…

Kaip vienoje savo knygų pastebėjo Algimantas Čekuolis, jos net ryši kaklaraištį – tikrą vyriškumo simbolį. Ir svarbiausia – dėl to nevadinamos vyriškomis, o jeigu ir taip, tai nėra įžeidimas. Atvirkščiai, kelnių kostiumą vilkinti moteris aplinkinių vadinama verslo moterimi. O kaip vadinamas moteriškus drabužius dėvintis vyras, jokia paslaptis.

Tikrojo moteriškumo negali užgožti jokie vyriški drabužiai ir darbai. Didžiausia moteriška gudrybė – vyriškame pasaulyje išlikti moteriškai. Kai reikia, būname veiklios, drąsios ir išradingos, kai norime – gležnos ir trapios. Bet svarbiausia, kad nėra srities, kurios moteris negalėtų įveikti ir vis tiek neišliktų moterimi.

Kaip atskleisti ir pabrėžti moteriškumą?

Moteriškumas nėra vien tik įgimtas ar vien tik išmokstamas. Tai yra ir perduotų tradicijų, ir naujai išmoktų dalykų komplektas. Dėl to jis niekada nebūna užbaigtas, nes kai kas nors baigiasi pasidaro neįdomu. O moteris patraukli ir įdomi tuomet, kai kuria, formuoja ir atranda savyje ką nors naujo. Kiekviena galite atskleisti ir pabrėžti savo moteriškumą, tereikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

Sugrįžkite mintimis į laikus, kai atrodėte sau itin moteriška. Kaip jautėtės? Ką vilkėjote? Ką veikėte? Prisiminimai padės suprasti, ką jūs laikote moteriškumu. Susikoncentruokite į tas detales ir jausmus ir pabandykite juos atkurti. Jauskite skirtumą tarp „būti moteriška“ ir „būti mergaitiška“. Mergaitiškumas yra moteriškumo ištakos. Harmonija tarp išorės, elgesio ir vidaus tiesiog privaloma, todėl jeigu vidus sako viena, o mergaitiškos išvaizdos atributų laikotės kaip vienintelio jaunystės patvirtinimo, gerai nesijausite.

Mylėkite kiekvieną savo kūno kilogramą. Būtent kūno formos daro jus moterimi. Kaip jausitės moteriška, jeigu nemylėsite savo kūno? Dar svarbu – ramūs ir gracingi judesiai. Tokia moteris dvelkia ramybe ir aplinkiniams atrodo gebanti išlaikyti pusiausvyrą visose situacijose. Šypsokitės, flirtuokite, spinduliuokite gera nuotaika. Į viską gyvenime žiūrėti susirūpinusiu ir rimtu žvilgsniu nėra moteriška, be to, nėra sveika. Šokite. Per šokį galima pajusti moteriškumą. Pilvo šokis pabrėžia prigimtines moters kūno formas, salsa ar valsas – tradicinius vyro ir moters skirtumus, vyras veda, o moteris seka jį lengvu žingsniu. O štai tango kunkuliuoja aistra ir erotika.

Psichologė Rasa

Uždaryti meniu
Skambinkite