Gyvename toli gražu ne amžino pavasario ir saulės lepinamame krašte, bet tai ne priežastis tūnoti rūškanu veidu. Fizine energija organizmas prisipildo maisto, fizinio aktyvumo ir poilsio dėka. Emocinė energija yra mūsų vidinė būsena, kuri atspindi mūsų santykį su išoriniu pasauliu.

Nustokite gyventi taip, kad įtiktumėte ir patiktumėte visiems

Kitaip tariant, atsisakykite daryti tai, ką jus daryti prašo kiti nors pats to visiškai nenorite. Būkite toks, koks norite būti ir darykite tai, ką trokštate daryti. Tai ir yra pagrindinis teigiamos emocinės energijos ir pasitenkinimo gyvenimu šaltinis. Jeigu gyvenate taip, kad įtiktumėte kitiems ir ypač, jeigu trokštate įtikti visiems, išeikvojate be galo daug energijos, o iš to išlošia kiti, nesvarbu, šeimos nariai, draugai, kolegos ar net mažai pažįstami žmonės. Tai tas pats, jeigu jūs atliktumėte sunkų darbą, o atlygį už jį gautų kiti. Nustokite rūpintis tuo, ką kiti apie jus galvos ir kaip vertins jūsų sprendimus. Atminkite vieną dalyką: kiekvieno žmogaus ego nukreiptas į save ir kitų sprendimus nesąmoningai vertiname pagal tai, naudingi jie mums ar ne. Vadinasi, net tas pats elgesys ar gyvenimo įvykis vienų bus vertinamas palankiai, kitų – ne.

Daugiau bendraukite su pozityviai nusiteikusiais žmonėmis

Pasirinkimas bendrauti ar nebendrauti su žmogumi ne visada priklauso tik nuo mūsų. Jeigu dirbate viename kabinete su nepataisomu pesimistu, niekur nedingsite, teks su juo bendrauti. Tačiau galite mintyse „pasistatyti“ sieną, į kurią atsimuš visos kolegos neigiamos emocijos ir jausmai jūsų taip ir nesužeidę. Kitais atvejais apsupkite save pozityvistais ir optimistais ir venkite tų, kurie nuolat sudirgę, viskuo nepatenkinti, amžinai dejuoja, skundžiasi ir dar jus įtraukia į savo egzistuojančias ir neegzistuojančias problemas. Energetiškai žalingi asmenys, vadinamieji „energijos vampyrai“, išsunkia pašnekovo energiją tam, kad „pakrautų“ savąją. Po bendravimo su tokiu žmogumi reikia laiko energijai atgauti. Taip kad kuo daugiau laiko leiskite su tais, kurie teigiamai veikia jūsų savijautą, savivertę ir apskritai įkvepia džiaugsmo ir noro dalytis juo su visu pasauliu. Tikrai nenusikalsite pradėjęs ignoruoti tuos, kurie skambina tik tam, kad eilinį kartą pasiskųstų „tuo neteisingu pasauliu“.

Į gyvenimo planus įtraukite ką nors jaudinančio ir reikšmingo

Pavyzdžiui, per ateinančias atostogas pradėti rašyti apsakymą, kurio scenarijus jau seniai sukasi galvoje. Arba ateinančią žiemą užsirašyti į ispanų kalbos kursus. Arba Naujuosius metus su visa šeima sutikti Paryžiuje. Fiksuokite esminius momentus ir įvykius tam, kad stimuliuotumėte save įgyvendinti planus. Tuomet atsiras priežastis su viltimi ir džiaugsmu rytais keltis iš lovos ir į darbus kibti dar energingiau, kad kuo greičiau pasiektumėte savo tikslą. Į ateities planus sudedame tam tikrą kiekį svajonių, o laukimas kokio nors svarbaus įvykio suteikia energijos. Svarbus dar vienas momentas, stenkitės tuos planus ir lūkesčius susieti su dabartimi ir padaryti kuo labiau įgyvendinamus. Tai taps papildomu emocinės energijos ir dvasinės stiprybės šaltiniu. Belieka įsukti šį „laimės ratą“: užsirašyti būsimo apsakymo struktūrą, gal net pavadinimą, sužinoti ispanų kalbos kursų tvarkaraštį ir kainas, paskambinti į kelionių agentūrą ir sužinoti, prieš kiek laiko geriausia užsisakyti naujametę kelionę. Tokie nesudėtingi veiksmai padės emociškai jaustis daug geriau – ateities planai pasirodys visai įveikiami, o sėkmės jautimas taps maloniu stimulu imtis veiksmų planams realizuoti.

Negyvenkite praeitimi

„Kas būtų buvę, jeigu…“, „Jeigu tik būčiau…“. Tai – mąstymo klaidos, kurios įklampina praeityje, neleidžia gyventi dabartimi ir kurti ateities. Nekankinkite savęs svarstymais, kas būtų buvę, jeigu nebūtumėte išėję iš ankstesnės darbovietės ar būtumėte kitaip sprendę vieną ar kitą jums svarbią problemą. Sąrašą galima tęsti iki begalybės, bet esmė ta pati – praeities pakeisti neįmanoma. Todėl neverta ja kankintis, geriau sutelkite savo mintis į tai, kas su jumis vyksta čia ir dabar ir ko reikia, kad judėtumėte į priekį tinkama kryptimi. Atminkite vieną svarbų momentą: praeities nepakeisime, ateities nežinome, o šiandiena yra rytdienos išvakarės. Svarbu tai, kas vyksta dabar. Ko norite iš gyvenimo? Keisti profesiją, siekti karjeros? Tapti drąsesniu ir leistis į beprotiškus nuotykius? O gal iš naujo įpūsti ugnies į išblėsusį šeimos židinį? Viskas jūsų rankose, patys atsakote už tai, kas vyksta ar nevyksta jūsų gyvenime. Iš anksto numatyti visų gyvenimo sėkmių ir nesėkmių negalima, tačiau visada galima susidaryti siekių įgyvendinimo planą.

Psichologė Rasa