+370 659 53916

Pastaruoju metu aplink mus tiek daug negatyvios informacijos, kad daugelis pradedame prarasti gebėjimą džiaugtis smulkmenomis, pastebėti gerus ir malonius gyvenimo momentus. O juk tai taip paprasta. Užtenka atidžiau pažiūrėti į kiekvieną įvykį, situaciją ir rasite daugybę priežasčių pasidžiaugti.

Anksti ryte suskamba žadintuvas, o jums dar taip norisi pamiegoti. Kas gi čia gero? Na, visų pirma, žadintuvą nustatėte tam, kad laiku nuvyktumėte į darbą, o tai reiškia, kad turite darbą priešingai tai daugybei žmonių, kurie ištisus mėnesius ieško nors kokios darbo vietos. O gal būt keliatės anksti tam, kad paruoštumėte savo šeimai pusryčius – reiškia, nesate vienišas, jus supa artimi ir mylimi žmonės. Antra, turite jaukią šiltą lovą, iš kurios nesinori lipti. Trečia, miegojote giliai ir saldžiai, dėl to ir nesinorėjo to miego nutraukti. Ir taip toliau ir panašiai. Kiekvienas tikrai suras priežasčių, pasidžiaugti žadintuvo skambučiu.

Na gerai, susitvarkėte (pasidžiaugėte:)) su tuo rytiniu žadintuvu ir išvykote į darbą. Netoli nuvažiavote, nes įstrigote automobilių kamštyje arba niekaip nesulaukiate jums reikalingo autobuso. Taip, nieko gero. Bet už tai yra laiko detaliai pergalvoti dienos darbus, pasigrožėti vis labiau bundančia gamta, pastebėti šypseną vaiko, kurį mama veda į darželį… Juk nuo to, kad nervuojatės ir pykstate ant viso pasaulio už tuos menkus nepatogumus, pati situacija nepasikeis.

Jus liūdina, kad negalite nusipirkti naujų batelių ar kostiumo šventei? Bet kiekviena šventė priklauso nuo nusiteikimo, o ne apdarų. Džiaukitės tuo, kad esate sveiki ir galite šokti, visa kita – smulkmenos. Juk yra žmonių, kurie skaičiuoja centus, kad galėtų ką nors šeimai vakarienei nupirkti. Yra ir tokių, kuriems batelių visai nereikia, nes jie neturi kojų…

Gal būt neturite erdvaus namo prestižinėje miesto dalyje, naujausio modelio automobilio, neatostogaujate Maldyvuose du kartus per metus ir nepatenkate į Lietuvos įžymybių TOP-10 sąrašą. Būkite dėkingi už tai, ką turite: jaukų šeimyninį lizdelį, nuoširdžius draugus, kurie atskubės į pagalbą bet kuriuo paros metu, švelnius mylimo žmogaus žodžius, kvapnios kavos puodelį, gražų saulėtekį… Juk yra daug žmonių (ypač tarp patenkančių į visokius TOP), kurie neturi net tokių mažų džiaugsmų.

Pasistenkite vykstančiuose įvykiuose įžvelgti teigiamus momentus. Patikėkite, net į ne pačias maloniausias situacijas galima pažiūrėti iš pozityvios pusės. Kol išsiugdysite tą gebėjimą, pradėti galite nuo pozityvo „žaidimo“. Dar geriau, jeigu sugebėsite į tą žaidimą įtraukti ir savo artimuosius. Vietoje šokiruojančių naujienų ir šiuolaikinio gyvenimo „baisybių“ su artimaisiais pakalbėkite apie tai, kas gero įvyko per dieną. Gebėjimas pasidžiaugti smulkmenomis gyvenimą padarys skaidresnį, laimingesnį, harmoningesnį.    

Psichologė Rasa

Uždaryti meniu
Skambinkite