psichologerasa

Laimingą moterį pastebėti lengva. Ji švyti, lyg būtų karalienė. Ji tiki, kad pasaulis sukurtas meilei ir gėriui. Ji žino, kad gyvenime pasitaiko įvairių momentų, todėl liūdesį būtinai pakeis džiaugsmas. Ji tai žino, nes ji visada renkasi laimę.

Kaip jai tai pavyksta?

  • 1. Laiminga moteris laikosi taisyklės: „Jeigu likimas duoda citriną, pasigaminkite iš jos limonadą“. Ne visada tai pavyksta lengvai, bet ji nenustoja to daryti. Pirma, ji tiki, kad galiausiai gali pavykti. Antra, net jeigu nepavyks taip, kaip norisi, pats bandymas minusus pakeisti į pliusus verčia žvelgti į priekį, o ne atgal, išlaisvina energiją ir įtraukia taip, kad tiesiog nelieka laiko verkti dėl praeities.
  • 2. Didžiausią laimę ir džiaugsmą moteris patiria tada, kai meile ir geromis emocijomis apdovanoja aplinkinius. Tai ne tik meilė vyrui, vaikams ir tėvams, bet ir šypsena surūgusiam praeiviui, pagalba kolegai, nuoširdūs paramos žodžiai draugei. Vienas geriausių būdų pakelti nuotaiką ir net išsivaduoti iš depresyvių minčių – padaryti ką nors gero kitiems. Kai moteris turi kuo rūpintis, bloga nuotaikai netampa įkyriu palydovu. Rūpinimasis gyvūnais ar augalais taip pat tinka. Kasryt atsikėlusi ji skiria keletą minučių savo gėlėms, pasuka jas į šviesą, pažiūri, ar žemė neperdžiūvusi, lapai neapdulkėję. Galų gale, pasigroži! Ji nesako, kad neturi tam laiko, nes rytai namuose primena chaosą, iš kurio ištrūkti laiku ir nepavėluoti į darbą beveik neįmanoma. Ji atsikelia penkiomis septyniomis minutėmis anksčiau. Tiek užtenka, kad ramiai tyloje pažvelgtų pro langą į gamtą ar bundantį miestą, pasveikintų savo gėles. Tokios ramios meilės ir gėrio emocijos palaiko ir prireikus padeda atstatyti moteriškų hormonų balansą, kas taip pat prisideda prie laimės.
  • 3. Laiminga moteris žino, kad laimė prasideda mūsų viduje. Tai džiaugsmas, kurį suteikia saulės spinduliai, mylimo žmogaus, vaikų, draugų šypsenos, grožis, kuriuo užburia meno kūriniai. Laiminga moteris gyvena taikoje su savimi ir savo moteriškąja prigimtimi. Ji nekonkuruoja su vyrais, o veikia moteriškais metodais, pajungia stipriąsias puses: intuiciją, nuovoką, emocionalumą ir jausmingumą. Juk būtent nuo moters priklauso visai nemažai „vyriškojo pasaulio“ dalykų, tokių kaip šalia esančio vyro sėkmė.
  • 4. Laiminga moteris žino, kad laimė atsiranda tada, kai ji užsiima tuo, ko trokšta jos širdis, atranda savo pašaukimą ir realizuoja save. Tai nereiškia, kad ji daro ką nori nepaisydama nieko aplinkui. Yra kasdieniai įsipareigojimai ir yra savęs realizavimas. Kiekviena turi savą rinkinį ir būtent ėjimas savo keliu leidžia surasti save ir laimę. Vienoms tai šeima ir vaikai, kitos save atranda kūryboje, versle, socialinėje veikloje. Kelių yra tiek, kiek yra moterų. Kiekvieną darbą galima paversti kūrybą, atlikti jį meistriškai ir gauti pasitenkinimo jį atliekant.
  • 5. Laiminga moteris nesiekia laimės bet kokiomis priemonėmis, nes ji žino, kad tas jausmas užprogramuotas viduje, tik reikia nustatyti teisingas bangas – rinktis ir fiksuoti pozityvius momentus, o ne ieškoti problemų ir trūkumų. Į ką sutelkiame dėmesį, tą ir gauname. Kiekviena įprasta diena kupina įvykių, kada pavyksta ką nors padaryti ir gauti, bet kažkodėl labiau prisimename negatyvius dalykus. Kartais būna taip, kad laimės nepastebime, kol jos neprarandame. Laimė nėra vienasluoksnė, o susideda iš daugybės smulkmenų, kurių neužfiksuojame. Laiminga moteris fiksuoja džiaugsmingus momentus, nes ji žino, kad laimė labiausiai priklauso nuo jos pačios.

Kaip tapti laiminga moterimi?

Jeigu toks klausimas kilo, galima manyti, kad yra priežastis, kodėl moteris nesijaučia laiminga. Kai kurios priežastys labai aiškios, o kai kurios glūdi taip giliai, kad prireikia gerokai pasikapstyti norint suprasti, kokioje srityje ar srityse tūnančios problemos neleidžia šypsotis.

Pasitaiko situacijų, kai aiškiai matomų problemų lyg ir nėra, bet moteris nejaučia gyvenimo pilnatvės, to vidinio pakylėjimo, kuris ir suteikia laimės pojūtį. Viskas atrodo pilka. Jeigu išgyvenate panašią būseną, galbūt kažką praleidžiate. Gal pernelyg daug dėmesio skiriate vienai kuriai būties daliai, o kitos yra apleistos ir dėl tokio stipraus apribojimo kilęs vidinis konfliktas neleidžia laimės į širdį. Pavyzdžiui, neretai sėkmingoms verslo moterims tiesiog nelieka laiko ir jėgų rūpintis asmeninio gyvenimo sritimi, padovanoti sau „nieko neveikimo“ savaitgalį.

Moters kaip, beje, ir vyro gyvenime privalo būti vietos darbui ir poilsiui, bendravimui su mylimu žmogumi ir draugais ir kūrimui malonios veiklos ir planų, kuriuos ne tik svajoja įgyvendinti, bet imasi konkrečių veiksmų. Pagalvokite, ar jūsų gyvenime yra vietos spontaniškumui, ar viskas vyksta griežtai pagal grafiką, o gal atvirkščiai, nėra jokios tvarkos? Nei pernelyg „sunkus“, nei pernelyg „lengvas“ gyvenimas laimės nesuteikia. Kalbu apie ilgalaikę laimę kaip jausmą, o ne momentinę akimirką.

Atminkite vieną dalyką, ne kiti atsakingi už jūsų laimę. Laimė priklauso nuo jūsų ir nuo to, kaip stipriai norite būti laiminga.

Psichologė Rasa