Mums rūpi, kaip mūsų veiksmai ar žodžiai veikia aplinkinius. Ir tai yra gerai, vadinasi, jaučiamės atsakingi už savo veiksmus. Tačiau kai kurie žmonės yra linkę pernelyg stipriai suasmeninti tai, kas vyksta šalia jų, tai yra, prisiimti atsakomybę už tai, kas iš tiesų nuo jų nepriklauso ir kas nėra jų atsakomybė. Dėl to nuolat jaučia pykčio, pasipiktinimo, dirglumo, nepasitenkinimo savimi ir kitais jausmus. Kitaip tariant, jautrumas, kuris šiaip yra teigiamas bruožas, atsisuka prieš žmogų. Apie tokius žmones sakoma, „jis viską ima į širdį“. Jeigu tą patį galite pasakyti apie save, jums vertėtų mokytis objektyviau vertinti ir suprasti žmones kontroliuojančius motyvus.  

  • Nustokite galvoti, kad pasaulyje karaliauja teisingumas. Tiesa ta, kad pasaulyje pilna neteisybės. Daugybė žmonių yra savanaudiški, daugelis mėgsta manipuliuoti kitais. Naivu tikėtis pakeisti visą pasaulį ir laukti kitų pritarimo visiems savo veiksmams.
  • Nustokite galvoti, kad aplinkiniai jums yra kažką skolingi, kažką privalo. Gyvenimas yra toks, kokį patys kuriate. Kiti gyvena ne tam, kad jums įtiktų ir tarnautų. Jeigu dovanosite meilę kitiems, tikriausiai mainais gausite tokius pat šiltus jausmus. Jeigu ieškote priežasties ginčytis, greičiausiai sulauksite to paties.
  • Nustokite galvoti, kad su jumis elgiamasi nesąžiningai. Yra žmonių, kuriuos erzinate jūs, yra žmonių, kurie erzina jus ir dauguma net neįtaria, kokius jausmus jums sukelia.
  • Prieš piktindamiesi kitu ar kaltindami save, į situaciją pažvelkite plačiau. Pasidomėkite, kas lėmė kito žmogaus elgesį. Galbūt jis konfliktuoja su jumis dėl to, kad jaudinasi dėl savo vaiko sveikatos arba tiesiog yra blogos nuotaikos. O galbūt jūs tam asmeniui primenate jo brolį, sesę ar kiemo draugą, kuris ar kuri vaikystėje jį skriaudė. Vien tik jūs negalite būti „blogumo“ priežastis.
  • Pagalvokite, ar situacija pasikeis, jeigu atvirai liesite savo pyktį. Neverta pykti dėl blogo oro, kamščių ar sugedusios skalbimo mašinos. Kai kurias situacijas galima pakeisti, suprantama, įdėjus kažkiek pastangų. Galbūt jūsų problemą išspręs persikėlimas, naujas darbas ar kitas maršrutas į darbą. Žinoma, galite elgtis kaip esate įpratę, tai yra, išlieti pyktį ant kažko kito, juk visada lengviau problemos priežasčių ieškoti kitame nei pripažinti savąsias, nes tada „reiks kažką daryti”. Bet ateityje vis tiek turėsite priimti protingus sprendimus, kad išspręstumėte problemą. Jeigu pyktis jus valdo, jūs ne tik negali nuspręsti, kaip elgtis tam tikroje situacijoje, jūs net negalite tos situacijos įvertinti.

Psichologė Rasa