+370 659 53916
Žvilgsnis į atostogas kitu kampu

Kai laukiame išsvajoto poilsio, atrodo jo niekas negali sugadinti, nes atostogos yra atostogos. Jeigu esate iš tų, kurie gali atostogauti keletą kartų į metus, vienos nevisai vykę atostogos daug žalos nepadarys. Tačiau jeigu atostogaujate kartą į metus griežtai pagal grafiką, atostogos turi būti ypatingos, todėl svarbu viskas: su kuo, kaip, kodėl ir kada. Užtenka vieno nevykusio atostogų scenarijaus, kad garantuotai sugadintumėte sau poilsį be niekieno pagalbos.

Jokio plano

Visi viduje esame laisvi keliautojai, o kai kurie ir tikri filosofai, nemėgstantys planuoti, kas bus rytoj. Pirmas tris atostogų dienas tokie filosofai išeikvoja kompanionų paieškai. Bet lyg tyčia vieni išvažiavę prie jūros, kiti į sodybas ar išvis neaišku kur, nes susisiekti neįmanoma. Dar trys dienos išgaruoja prie kompiuterio ieškant gerų paskutinės minutės pasiūlymų, bet, pasirodo, tos „geros kainos“ toli gražu lenkia kišenės turinį. Kitos trys dienos praslenka akropoliuose ir baruose. Pora dienų skiriama poilsiui ir… atostogos baigiasi. Dėkui Dievui, rytoj į darbą!

Ir tikrai, kam iš anksto planuoti atostogas, jeigu galima įsigyti paskutinės minutės atostogų paketą iš ypatingai nebrangias keliones siūlančios visiškai niekam negirdėtos kelionių agentūros, kuri dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių užmiršo įsigyti licenciją? Kokia prasmė renkantis maršrutus kreipti dėmesį į tokius nereikšmingus dalykus, kaip gyvenimo sąlygos, maisto ir aptarnavimo kokybė, savo amžių, sveikatą ir fizinę formą? Juk atostogos visur atostogos, jau vien mintis apie jas atpalaiduoja!

Tai kas, jei nuvažiavę pamatysite, kad nors jūra pro viešbučio langą matosi, norint iki jos nueiti reikia įveikti visai netrumpą uolėtą atkarpą, o jums skauda klubo sąnarį. Arba kad ekskursija po „Žaliuosius kanjonus“, kurią išsirinkote kaip priedą prie turistinio paketo, iš tiesų reiškia visą dieną plaukiojimą laivu atviroje jūroje, o jus, pasirodo, kankina jūros liga. Nieko tokio, nuostabų saulėlydį ar delfinų šokį pamatysite nuotraukose, o pietums patiektą šviežutėlių jūros gėrybių patiekalą perleisite savo bendrakeleiviui, nes kur ten valgis, kai vos pajudinus galvą pykina.

Atostogauti su bet kuo

Iš anksto ieškoti sau kompanijos, tartis dėl bendrų atostogų taip pat neverta. Baisaus čia daikto, kad jūsų bendrakeleivis tikras nuoboda ir apskritai jums niekada nepatiko. Už tai atostogų laikas taip gerai sutapo! Kelionėje svarbiausia įspūdžiai. Nuostabūs peizažai, garsūs architektūriniai ansambliai ir vietinės virtuvės šedevrai atpirks bet kokius tarpasmeninius nesutarimus. Kas ten žino, gal nuoboda kasdienybėje pasirodys esąs tikras linksmuolis kelionėje. Sunku pasakyti, nes išskyrus tai, kad dirbate viename pastate, daugiau neturite nieko bendro.

Jeigu tai vienas žmogus, gal ir įmanoma suderinti interesus: vieną dieną darote, kas patinka jums, kitą dieną atiduodate savo duoklę. Bet jeigu prisidedate prie mažai pažįstamų žmonių kompanijos, to tikėtis būtų naivu. Vos nuvykus paaiškėja, kad vienas neišeina iš muziejų, kitas nuo ryto iki vakaro guli paplūdimyje, trečias nenurimsta, kol neaplanko visų barų, o ketvirtas – iš vis, kas jis toks?

Vieni patekę į liūtį Romos centre užsimano sėsti į taksi ir grįžti į viešbutį, nes jau sušlapti tai jie tikrai nesiruošia. Kiti įrodinėja, kad geriau permirks, bet sutaupys keletą eurų. Nieko, pakentėsite, svarbiausia įspūdžiai! Nuotaiką gali pakelti kokios smulkmenos įsigijimas, bet kur ten. Draugai užsimano visą dieną skirti „šopingui“. Į jūsų kelionės planus apsipirkimas neįėjo, bet kantriai braunatės pro drabužių lentynas su liūdesiu žiūrėdami į kainas, kurios primena apgailėtiną jūsų finansinę padėtį.

Nieko, svarbiausia įspūdžiai… Atostogos bėga ir suprantate, kad dar nieko nematėte. Nusprendžiate šiek tiek atsiskirti ir, pavyzdžiui, į kalnus leistis be kompanijos. Bet tada išvis neaišku, kam tiek daug savo laiko eikvojote nežinia kam, kai iš karto galėjote ruoštis keliauti vieni?

Puiki proga santykiams aiškintis

Jūsų draugai kai kada atostogauja atskirai? Tik jau ne jūs! Ne kartą girdėjote, kad atostogos atskirai gali būti pražūtingos santuokai, todėl tvirtai laikotės principo, kad atostogauti reikia su savo antrąja puse nepriklausomai nuo to, ką ji (antra pusė) apie tai galvoja. Be galo svarbu ištisai bendrauti su ta puse vėlgi visai nepriklausomai nuo to, kaip stipriai toji pusė mėgsta bendrauti.

Neklausykite psichologų, kurie pataria nors kuriam laikui užmiršti problemas, pradžiuginti vienas kitą. Atvirkščiai! Kada gi dar, jei ne pakeliui į pliažą, per vakarienę ar lėtai žingsniuojant po magnolijų parką viską prisiminti. Ir viską reiškia viską! Ir būtinai pareikalauti pasiaiškinimo. Visai nesvarbu, kad šalia esantys taps jūsų santykių aiškinimosi liudininkai. Jūs jų nepažįstate!

Santykiuose prisikaupė begalė neišspręstų klausimų, kuriuos dabar pats laikas išspręsti. Kartu būsite 24 valandas per parą ir nuo pokalbių jis ar ji tikrai neišsisuks! Jūs žinote, kas yra geriausia, todėl jūs ir sprendžiate, kaip leisti atostogas.

Ir nepamirškite, būtinai kartu, net jeigu viešbutyje yra begalė skirtingų paslaugų. Šeima yra šeima, todėl jeigu sutuoktinis pasirinko pramogą, kuri jums neįdomi, pasistenkite įskiepyti savo požiūrį į dalykus. Jeigu perkalbėti nepavyks, ką gi, teks vykti kartu, bet pasitaikius menkiausiai progai nesivaržykite reikšti pretenzijų: kalnuose šalta, upelis išdžiūvęs, autobuse prastas kondicionierius, gidas neįdomus ir iš viso „ką aš tau sakiau!“.

Atostogos su mažaisiais

Ne kartą girdėjote specialistus sakant, kad pasaulį kūdikis pradeda pažinti vos gimęs, todėl gaišti su pasaulio pažinimu neketinate ir meninį-muzikinį skonį pradeda ugdyti nuo pirmų mėnesių. Vienas krūtimi maitinamas kūdikis gali sugadinti atostogas nemažam skaičiui poilsiautojų 20 metrų spinduliu. Bet jums tai nerūpi, nes maitinamo kūdikio palikti negalite, o atostogauti toli nuo namų norite jau dabar!

Metų vaikas jau labiau nuspėjamas, bet ir jo spindulys didesnis – 30 metrų. Dvimetis mažai kuo jį lenkia, bet jis jau bėgioja! Dvimečiai ypač gerai gadina „kultūrines atostogas“, bet čia ne jūsų bėdos, todėl imkite mažylį ir keliaukite į Paryžių. Tokio amžiaus vaikams būtina pamatyti Luvrą, aplankyti garsias parodas, kitaip jų meninis skonis nesusiformuos. Be to, bus labai linksma, kai jis lakstys palei milijoninės vertės paveikslus.

Jeigu mažajam treji ir su meniniu vystymu jau šiek tiek pavėlavote, yra kitas variantas – ekskursijos! Jūs turite pamatyti viską, absoliučiai viską, todėl Turkijoje užsisakykite dviejų dienų ekskursiją po olas, o Egipte – į piramides. Šešių valandų kelionė autobusu su trejų metų vaiku bus smagi ne tik jums, bet ir kitiems turistams.

Smagių atostogų!:)

Psichologė RasaDalintisFacebookTwitter

Uždaryti meniu
Skambinkite