Atostogos: kartu ar atskirai?

Jeigu darbas ar kitos aplinkybės verčia porą didžiąją metų dalį praleisti atskirai, atostogos yra laikas, kai galima džiaugtis vienas kito draugija. Tuo tarpu partneriai, kurie nepatiria ilgalaikių išsiskyrimų, neturi galimybių pasiilgti vienas kito ir po trumpo išsiskyrimo atgaivinti savo jausmų, vis dažniau atostogauti išsiruošia atskirai.   

„Už“ ir „prieš“

Atostogų reikia visiems. Ir tokių, kad per jas pailsėtume. Tiesa, poilsį kiekvienas supranta skirtingai. Jeigu jis mėgsta bėgioti, jūs – „drybsoti“, bendros atostogos vienam iš jūsų taps kančia. Išeitis – atostogos atskirai. Jums nereiks taikytis prie vyro norų, jam – prie jūsų kaprizų. Vyrai niekada nesupras mūsų aistros įvairiems sodams, dvarams ir parduotuvėms, o mes – jų meilės žvejybai, žygiams ar raftingui.

Bet yra ir minusų. Nepatirsite bendrų įspūdžių, neturėsite prisiminimų ir nuotraukų, kurias taip smagu peržiūrėti ilgais žiemos vakarais. Neteksite galimybės į savo vyrą pažvelgti kitomis akimis ir pamilti iš naujo. Gal būt jau ir pamiršote, kad jūsų griežtas ir „kostiumuotas“ vyras gali būti linksmas nutrūktgalvis sportiniais marškinėliais juokingu užrašu.

O ir jam ne prošal pamatyti, kokia jūs nuostabi, patraukli, koketiška, kitų vyrų dėmesį traukianti moteris. Tai padidins jo savivertę ir sustiprins jausmus. O štai išplaukę atostogauti „skirtingais laivais“ rizikuojate grįžti į tą patį mirties tašką, iš kurio išvykote: ta pati rutina ir problemos, kurias, beje, gali papildyti abejonės vienas kito ištikimybe.     

Laikas atostogoms skyrium

Vis tik kiekvienos šeimos gyvenime pasitaiko momentų, kai atostogos atskirai tiesiog būtinos:

  • Jeigu jaučiate, kad jūsų antroji pusė kelia ne švelnius jausmus, o susierzinimą, atėjo laikas pailsėti vienam nuo kito, patikrinti jausmų stiprumą, o paskui su didžiausiu džiaugsmu pulti mylimajam į glėbį ir išgyventi antrąjį medaus mėnesį!

  • Jeigu abiejų idealių atostogų supratimas kardinaliai skiriasi. Vyras svajoja apie žalias gimtojo kaimo pievas, žvejybą draugų kompanijoje ir užstalės pasisėdėjimus su giminaičiais. O jums mieliau jūra, SPA procedūros, ekskursijos (su galimybe apsipirkti, žinoma) ir vakarienė jaukiame pajūrio restoranėlyje. Šiuo atveju atostogos atskirai ne užgaida, o pagarbos sutuoktinio norams ir interesams ženklas.

  • Jeigu per atostogas sumanėte atlikti organizmo detoksikaciją ar pasidailinti figūrą SPA kurorte, jūsų mielajam visiškai nebūtina žinoti, kokią kainą teko sumokėti už nuostabiai liekną taliją ir plokščią pilvuką. Ir jau tikrai nebūtina savo mylimojo kartu temptis į sanatoriją, jeigu reiks praeiti reabilitacijos kursą.

  • Jeigu jūsų atostogų laikas nesutampa, o pakeisti nieko negalima. Arba neturite kam palikti savo mylimo augintinio. Ką gi, tuomet kažkas turi likti namuose.

Jeigu be vyro, tai su kuo?

Vykti atostogauti atskirai visai nereiškia poilsio nykioje vienatvėje. Turite visą pulką galimų bendrakeleivių, kurios sėkmės atveju praskaidrins jūsų atostogas pajūryje arba jas sugadins. Todėl prieš priimdamos sprendimą apgalvokite savo tikslus, norus ir įvertinkite poilsio su konkrečiais žmonėmis pliusus ir minusus.

  • Atostogauti – su drauge

Pliusai: gulinėjimu pliaže, ekskursijomis, kalbomis ir apkalbomis prisimėgausite metams į priekį! Supratimas iš pusės žodžio – garantuotas! Su kaupu patenkinsite troškimą kalbėtis ir su džiaugsmu sugrįšite į savo mažakalbio, bet tokio mielo vyro glėbį.

Minusai: širdžiai miela draugė, su kuria retų susitikimų laukiate nekantraudama, kelionėje gali virsti tikru monstru. Kasdienis bendravimas gali pasirodyti įkyriu, pokalbiai – tuščiais ir varginančiais tauškalais, žavumas – lengvabūdiškumu. O jeigu draugė vieniša, labai tikėtina, kad užmegs romaną jau pirmąją atostogų dieną ir jums neliks nieko kito, kaip… pasekti jos pavyzdžiu. Juk nenuobodžiausite viena pliaže, o ir į ekskursijas be kompanijos važiuoti liūdna. Atostogos su drauge gerokai padidina neištikimybės riziką. Ką čia slėpti, ir stabili šeimyninė padėtis negarantuoja, kad nebūsite nustebinta. Net ištekėjusi dama vietoje jai įprasto drovuolės ir tylenės vaidmens per atostogas gali išbandyti lemtingos viliokės rolę.

  • Atostogauti – su mama

Pliusai: jeigu gyvenate skirtinguose miestuose ar tiesiog matotės retai, atostogos kartu – gera proga pabendrauti neutralioje teritorijoje.

Minusai: mama visada ir visur bus mama. Ji dosniai dalins patarimus „buities ir ūkio klausimais“ net pliaže, nuolat stebės, ar dėvite kepuraitę kaitroje, ar šiltai apsirengėte vakare, griežtai draus pirkti jums taip patikusią „nepadoriai“ trumpą ir atvirą vakarinę suknutę ir kategoriškai atsisakys nuo „nesaugios“ kelionės į kalnus. O jeigu ji – vieniša moteris, pasiilgusi dėmesio, jums gali tekti apsišarvuoti kantrybe, kad galėtumėte filosofiškai žvelgti į jos flirtą su padavėju restorane, viešbučio portje ar poilsiaujančiais pajūryje.

  • Atostogauti – su jaunesniąja sese

Pliusai: prisiminkite, kokia buvote jos amžiaus. Kiek turėjote energijos ir noro patirti naujų įspūdžių! O dabar? Nupėdinate iki pliažo ir ištiesiate savo kaulelius ant gulto. Koks vandens parkas, kokie kateriai ir vandens bananai! Apie ką jūs, žmonės! Pažįstama? Išsiruošusi atostogauti su keleriais metais jaunesne sesute būkite tikra – ramiai pasivolioti pliaže jums neteks. Atėjo laikas aktyviam poilsiui: ilgiems pasivaikščiojimams, kopimams į kalnus ir šokių maratonams vietiniuose klubuose. Ir tai tikrai pliusai! Tokios atostogos bus labiausiai uždegančiomis ir turiningiausiomis nuo pat studijų laikų. Tai puiki galimybė išmesti iš galvos visas problemas, pasiduoti jaunystės žavesiui ir pasikrauti teigiama energija keliems metams į priekį!

Minusai: skirtingos amžiaus grupės – skirtingi interesai. Jeigu geriau neapsvarstysite kelionės prieš išvykstant, aukščiau išvardyti pliusai taps riebiais minusiais. Jūs norite plaukioti katamaranu, ji – vandens motociklu, jums bloga darosi vien pažiūrėjus į „amerikietiškus kalnelius“, ji svajoja šokti su guma nuo tilto. Rezultatas – žiūrėdama į džiaugsmu trykštančią savo sesutę galite pasijusti tikra nuoboda pensininke.

Poilsiautoja, kuri vaikšto kur nori

O jeigu išvykti vienai? Juk ne į negyvenamą salą vykstate. Net jei ir taip, tai kartu su kitais turistais ir aptarnaujančiu personalu. Didžiausias tokių atostogų pliusas – visiška laisvė. Pati rinksitės, kaip praleisti kiekvieną dieną, maršruto nereiks derinti su kitų norais, kaprizais, nuotaikomis ir kitomis keistenybėmis.

Galėsite ramia širdimi visą dieną prasivartyti pliaže, o vakare nerti į pilvo šokio subtilybes be menkiausios baimės, kad kas nors arabiškus jūsų mėginimus primins iki gyvenimo galo ir ne tik jums, bet ir visiems pažįstamiems.

O kaip gi minusai? Na, jeigu atostogos su drauge padidina neištikimybės riziką, tai poilsis vienumoje kartais nepalieka jokių galimybių ją išsaugoti. Kad ir kaip džiaugsitės įgyta laisve, jau po dienos kitos jį pakeis nuobodulys. Ir tada bus sunku atsispirti aistringam žavaus nepažįstamojo asistavimui. Kai aplink nėra nė vieno pažįstamo liudytojo, kas garantuoja, kad romantiškus nuotykius apgaubs paslaptis – panašiai avantiūrai gali „pasirašyti“ net pačios karščiausios ištikimybės puoselėtojos.   

Taigi, su kuo atostogausite, priklauso tik nuo jūsų. Bet prieš nuspręsdama prisiminkite pačius džiaugsmingiausius ir pačius nemaloniausius paskutinių su vyru praleistų atostogų momentus. Gal pasirodys, kad pastarųjų nebuvo tiek ir daug? O dėl malonių akimirkų kartais reikia ir nusileisti.

 Psichologė Rasa