psichologerasa
psichologerasa

Kiekvieno gyvenime būna atvejų, kai susiduriame su sunkumais, kurie atrodo neįveikiami. Ir tai nebūtinai depresija, stiprus nerimas ar koks kitas sutrikimas. Kartais sunku įvardyti, kas kliudo džiaugtis gyvenimu, kartais tai būna tiesiog sudėtingas kasdienio gyvenimo etapas. Niekam nenorime tų problemų užkrauti ir nenorime, kad kas nors mums nurodinėtų, ką daryti. Tikime, kad galiausiai viską įveiksime patys, tačiau kartais problemos tik gilėja ir viena kuria kitą. Tuomet atsiduriame ties riba, kai reikia laiko ir saugios aplinkos apsvarstyti šias problemas ir žmogaus, su kuriuo galėtume apie tai pasikalbėti. Tas žmogus turėtų mus užjausti, padrąsinti, sugebėti išgirsti tai, ką norime pasakyti, neteisti ir parodyti būdus, iš kurių galėtume pasirinkti mūsų problemai spręsti labiausiai tinkantį. Psichologas yra kaip tik tas žmogus, kuris atlieka tokį vaidmenį.

Jeigu gyvenimas yra lyg kelionė, tai psichologinė konsultacija yra lyg kelionės palydovas, kuris žino, per ką mums tenka eiti, kuris gali būti ten, kur esame mes ir kuris mus padrąsina kelyje. Gyvenime pasitaiko tokių nemalonių momentų kaip netektis, atleidimas iš darbo ar skyrybos, kai atsiduriame aklavietėje, iš kurios norime išeiti ir turėdami su kuo apie tai pasikalbėti greičiau iš ten ištrūksime. O kartais žinome, kad ateityje laukia kažkas bauginančio, pavyzdžiui, operacija, didelis renginys ar iššūkis darbe ir apie tai su kuo nors pakalbėjus bus kur kas ramiau.

Kada reikia pagalbos?

Įsivaizduokite, kad vienas keliaujate laukiniu kraštovaizdžiu. Galbūt per kalnus, dykumą ar džiungles. Pasimetėte ir nežinote, kur eiti. Suprantate, kad papuolėte į bėdą. Štai kaip daugelis žmonių jaučiasi, kai ateina pas psichologą. Tik tai yra vidinis sielos kraštovaizdis, o pasimetimo jausmas kyla iš nežinojimo, kaip žmogus atsidūrė ten, kur dabar yra ar kaip patekti ten, kur nori būti.

Tokioje situacijoje psichologas yra tarsi orientyras, padedantis išsikapstyti iš bėdos ir judėti tinkama kryptimi. Jis yra vidinio kraštovaizdžio specialistas, mokantis nukreipti į teisingą kelią, nes žino daug tam reikalingų įgūdžių ir gali jus jų išmokyti.

Jeigu gyvenimas yra lyg kelionė, tai psichologinė konsultacija – lyg kelionės palydovas…

 

Kelionės pradžia

Taigi gyvenimas yra kelionė, jūs esate keliautojas, aš esu gidė. Jūs nuolat sustojate vienoje ar keliose netinkamose vietose, bet norite kažko geriau. Kai pasiekiate tą geresnę vietą, norite sukurti kažką ilgalaikio, įsikurti ir gyventi gražų gyvenimą. Mes susitinkame.

Per pirmąsias sesijas mano darbas yra pažinti skirtingas jūsų puses ir padėti jūsų vidinio autobuso keleiviams nuspręsti, kaip toli jie visi kartu nori važiuoti. Jūsų užduotis yra išsakyti savo abejones ir vidinius konfliktus, kurie traukia jus į skirtingas puses ir nuspręsti, ar norite, kad jūsų kelionės gide būčiau aš. Jums reikia atvirai pripažinti savo charakterio savybes, kurių galbūt nenorėtumėte turėti, kurios yra tarsi keleiviai, kurie trukdys keliauti, jeigu jų poreikiai nebus patenkinti. Galbūt viena jūsų pusė yra stipresnė ir jai nereikia pagalbos. Kita pusė gali būti pažeidžiama ir išsigandusi, kad psichologas nuklys į zoną, kuri yra nepakeliamai skausminga. Abiem pusėms reikia nusiraminti, nes psichologas atsižvelgia į jas abi.

Kelionės organizavimas

Jeigu mes kartu galėsime suderinti šias skirtingas puses terapijoje, tada kelionė galės judėti į priekį. Kartais nutinka taip, kad vieną savaitę dominuoja viena pusė su savo prioritetais, o kitą – kita pusė su savo. Tokiu atveju dėmesys ir pastangos konsultacijose mėtysis nuo temos prie temos, vietoje to, kad judėtų į priekį. Todėl pačioje pradžioje labai svarbu nusistatyti tikslą, kad galėtume numatyti darbo gaires, kurios padės nesiblaškyti ir tiksliai judėti reikiama kryptimi.

Ten, kur matau reikšmingas jūsų vidinio kraštovaizdžio vietoves, mes kasame gilyn, užduodant daugiau klausimų, kad sužinotume, kas yra apačioje. Pasakau jums, kur, mano manymu, jūs esate, kokiais keliais galite nukeliauti ten, kur norite, koks planas man atrodo geriausias, ką jums reikia padaryti, kad ten patektumėte ir kiek laiko tai užims. Mes viską aptariame ir jeigu jūs neapsisprendžiate, kur norite eiti, aš tarpininkauju tarp abiejų jūsų pusių, kol jūs nusprendžiate dėl savo maršruto: kur norite eiti, kokia tvarka ir kaip. Galiausiai jūs pasirenkate tam tikrą kursą ir mes leidžiamės į kelionę.

Jeigu nusprendėte, kad norite keliauti tiesiai žinomu maršrutu ir pakeliui įgyti tam tikrų įgūdžių, mes naudosime Kognityvinės elgesio terapijos metodus įgūdžių lavinimui. Jeigu jūs vis dar tiksliai nežinote, kur norite keliauti, gal būt norėsite sužinoti, kokie pasirinkimai galimi. Kažkuriuo konsultacijų momentu galite atsidurti ten, kur neplanavote, todėl visos kelionės metu analizuosime ir koreguosime savo planus.

Turėdami savo gyvenimo vidinį žemėlapį ir problemų taškus pradedate geriau pažinti savo sielos kraštovaizdį. Kartais tyrinėjimo procesas ima kelti nemalonius jausmus, baimę, nes atveriate skausmo sukėlusias ir todėl užkastas vietoves. Šiuo metu mums reikia sutelkti dėmesį į giliausio klodo paiešką, į skausmo tašką. Nepaisant savo baimės, reikia susidurti su nemaloniausia problema, kad pasiektumėte savo vidinius paslėptus resursus. Su mano pagalba ir naudojantis visais iki tol įgytais įgūdžiais, jums pavyks patekti ten, kur trokštate.

Turite viziją, mokate įgūdžių ir mano pagalbos reiks vis mažiau. Palaipsniui jūs išeinate iš blogos vietos, kurioje buvote, pasiekiate daug geresnę gyvenimo kokybę ir žinote, ką daryti, kad nenukristumėte ten, kur buvote anksčiau. Žinote, kad kelias ne visada gali būti sklandus ir kartais gali prireikti pagalbos, bet taip pat žinote, kad gyvenimas yra kelionė, kurioje susiduriame su naujais dalykais, kurie priverčia išmokti naujų įgūdžių.

Konsultacijų kainos

Susitikimas trunka 50 minučių, tačiau priklausomai nuo problemų ir joms mažinti taikomų metodikų laikas gali kisti. Pavyzdžiui, elgesio eksperimentai gali trukti 1,5 valandos, o gydymo pabaigoje apžvalginės sesijos – 30 min.

• Individuali konsultacija – 40-50 eurų

• Poros (šeimos) konsultacija – 50-60 eurų

• Nutolinė individuali konsultacija – 45-55 eurai

• Nuotolinė poros konsultacija – 55-65 eurai 

 _______________

Konsultacijos vyksta

Alytuje, Naujoji g. 3
Užsiregistruoti galite:

Telefonu: +370 659 53916 (Jeigu neatsiliepsiu iš karto, būtinai Jums perskambinsiu)

El. paštu: info@psichologerasa.lt

Užpildę elektroninę anketą (spausti čia)