Dėl kokių problemų galite padėti?
Teikiu individualias paauglių, suaugusiųjų, porų ir šeimų konsultacijas.
• Nerimo sutrikimai (panika, socialinis nerimas, generalizuotas nerimo sutrikimas, obsesinis-kompulsinis sutikimas, potrauminis streso sindromas, specifinės fobijos)
• Depresija ir kiti nuotaikos sutrikimai
• Bendravimo ir adaptacijos sunkumai
• Pykčio valdymas
• Krizinės situacijos (skyrybos, netektys, smurto patyrimas)
• Žema savivertė ir pasitikėjimo savimi stoka
• Problemos poros santykiuose (atšalimas, gręsiančios skyrybos, bendrų interesų nebuvimas, konfliktai)
• Su darbu susiję sunkumai (atidėliojimas ir laiko valdymas, naujų įgūdžių įvaldymas, konfliktų valdymas, motyvacijos didinimas, tikslų nustatymas, susidorojimas su stresu ir atsparumo kūrimas, perdegimo sindromas, kt.)
(plačiau skaitykite Depresija, Įvairūs nerimai, Darbo problemos, Santykių problemos)
Kas yra terapija?
Terapija yra proto ir širdies kelionė, kurioje pasitaiko ir įkalnių, ir nuokalnių. Tą kelionę planuojate jūs kartu su psichologu taip, kad ištirtumėte savo jausmų gelmes, patirtumėte aiškias įžvalgas ir naują energiją. Kaip ir kiekvienoje didelėje kelionėje, čia taip pat reikia pastangų. Psichologas atlieka vadovo vaidmenį, pataria ir palaiko jus, tačiau jums reikia pasakyti, kuriuo keliu norite eiti ir patiems spręsti savo problemas taikant tuos metodus ir įveikos strategijas, kurių sesijų metu išmokstate. Kuo daugiau pastangų įdėsite, tuo toliau nuvyksite ir būsite ramesnis, pozityvesnis, labiau užtikrintas dėl to, kas esate ir ko norite iš gyvenimo.
(plačiau skaitykite Kognityvinė elgesio terapija (KET) ir Kas vyksta susitikimo metu?)
Kokie bus mūsų santykiai?
Terapiniai santykiai yra profesionalūs santykiai tarp kliento ir psichologo, todėl tam, kad jie nebūtų komplikuoti ir būtų išlaikytas objektyvumas, mūsų neturi sieti jokie asmeniniai, darbo ar verslo santykiai. Mano užduotis – padėti jums sustiprėti, todėl rūpinsiuosi, kaip jums sekasi ir kartu skatinsiu atlikti užduotis ne tik sesijų metu, bet ir tarp jų namuose. Todėl kartais gali atrodyti, jog esu reikli, tačiau viskas jūsų labui, kad galėtumėte greičiau pasiekti norimų pokyčių ir jie būtų ilgalaikiai. Galite pasikliauti manimi, aš nesmerksiu dėl nieko, apie ką kalbėsime. Esu toks pat žmogus, kokius sutinkate už terapijos ribų, todėl pasakysiu jums, jeigu peržengsite mano asmenines ribas ir tikiuosi jūs padarysite tą patį, jeigu per klaidą aš peržengsiu jūsiškes.
Kaip dažnai turėsime susitikti ir kiek laiko trunka susitikimas?
Susitikimas trunka 50 minučių, tačiau priklausomai nuo problemų ir joms mažinti taikomų metodikų laikas gali kisti. Pavyzdžiui, elgesio eksperimentai gali trukti 2 valandas, o gydymo pabaigoje apžvalginės sesijos – 30 min.
Susitikimų dažnumas priklauso nuo problemos ir jos sudėtingumo. Žvelgiant bendrai, konsultacijas patariama lankyti reguliariai, kad nepamirštumėte to, ką sužinojote ir išmokote jų metu. Intervalas tarp sesijų turi būti toks, kad suspėtumėte atlikti namų darbus ir įsisąmoninti, ką gavote. Paprastai su klientais susitinku kartą per savaitę, jeigu problema labai sudėtinga – kurį laiką susitinkame du kartus per savaitę. Kitais atvejais, atsižvelgiant į pažangą, galime susitikti kas antrą savaitę.
Kaip ilgai trunka terapija?
Įveikti kai kurias problemas ir pasijusti geriau žmonės gali ir be terapijos. Bet net sprendžiant paprastas problemas, 15 terapijos sesijų suteiks tokį patį pagerėjimą, kaip 2 metai be terapijos. Klinikinių tyrimų duomenimis, 50 procentų klientų „prasmingus pokyčius” patiria po 9 ir pasveiksta po 13-20 sesijų. Stipriems simptomams sušvelninti reikia apie 5 sesijų, o įsisenėjusiems simptomams – 14 ir daugiau susitikimų. Panikos sutrikimui gydyti gali reikti apie 6 sesijų, bet esant kitiems sutrikimams prireiks daugiau laiko.
Kam pasakosite apie tai, ką su jumis kalbu per susitikimus?
Mūsų terapinius santykius saisto konfidencialumas. Apie ką kalbėsimės ir ką apie jus sužinosiu atskleisiu tik tiems žmonėms, kuriems jūs leisite, ir tik tada, kada leisite, išskyrus atvejus, jeigu jums grės tiesioginis pavojus sužaloti save arba kitus – tokiu atveju privalėsiu pranešti suinteresuotiems asmenims. Mano pagrindinė pareiga yra rūpintis jumis, kaip klientu, o ne kitais žmonėmis, nebent jie taip pat būtų mano klientai. Taigi, jeigu aš bendrauju su jūsų partneriu, pavyzdžiui, porų terapijoje, tik jums leidus galėsiu jam atskleisti tai, ką jūs sakėte. Anonimiškai jūsų atvejį aptarti galiu su savo kolegomis-supervizoriais, jeigu kartais terapija viename ar kitame etape pradėtų „strigti“.
Kiek tai kainuoja?
Susitikimas trunka 50 minučių, tačiau priklausomai nuo problemų ir joms mažinti taikomų metodikų laikas gali kisti. Pavyzdžiui, elgesio eksperimentai gali trukti 1,5 valandos, o gydymo pabaigoje apžvalginės sesijos – 30 min.
• Individuali konsultacija – 40-50 eurų
• Poros (šeimos) konsultacija – 50-60 eur
• Nutolinė individuali konsultacija – 45-55 eurai
• Nuotolinė poros konsultacija – 55-65 eurai
Kas įvyks, jeigu aš atšauksiu susitikimą?
Jeigu negalite atvykti į konsultaciją, į kurią užsirašėte, praneškite man apie tai mažiausiai prieš 24 valandas ir mes pakeisime laiką. Kaip ir jūs, aš savo laiką planuoju ir paprastai „rezervuoju“ į priekį kiekvienam klientui jam patogų metą. Pranešti prieš parą prašau tam, kad tą laiką galėčiau skirti kam nors kitam.
Kaip galima užsiregistruoti konsultacijoms?
Užsiregistruoti galite keliais būdais:
Telefonu +370 659 53916 (Jeigu neatsiliepsiu iš karto, būtinai Jums perskambinsiu)
El. paštu: info@psichologerasa.lt