Esu psichologė Rasa Aukštinaitytė. 2007 metais Vytauto Didžiojo universitete baigiau psichologijos bakalauro studijas. 2010 metais tame pačiame universitete įgijau sveikatos psichologijos magistro laipsnį. Podiplominės studijos – Kognityvinės ir elgesio terapijos krypties.Baigusi studijas apsisprendžiau profesinę ateitį sieti su gimtuoju miestu Alytumi ir čia pradėjau dirbti su specialiųjų poreikių vaikais. Šis darbas leido iš labai arti pažinti intelekto ir kompleksinių sutrikimų turinčių vaikų specifiškumą. Įgijau patirties dirbdama ir su vaikais, ir su jų tėvais, kasdien patiriančiais sunkumų, įvairių mišrių jausmų ir emocijų auginant neįgalų vaiką.

Ketverius metus dirbau su 16-29 metų esamais ir buvusiais Alytaus vaikų globos namų auklėtiniais. Šis darbas suteikė patirties dirbti su rizikos grupei priklausančiais asmenimis, išgyvenančiais asmenines krizes, linkusiais save žaloti, turinčiais adaptacijos ir asmenybės sutrikimų. Daugiausiai teko dirbti su pykčio valdymo, nerimo ir streso mažinimo, valgymo sutrikimų, nuotaikų kaitos ir santykių problemomis.

Nuo 2010 metų rašau straipsnius psichologinėmis temomis įvairiems žurnalams („Psichologija Tau“, „Edita“, „Ji“, „Prie kavos“, kt.). Straipsniai publikuojami internetiniuose portaluose 15min.lt, delfi.lt, psichologijoskampelis.lt, psichika.eu, vlmedicina.lt ir kituose. Atsakinėju į skaitytojų užduodamus klausimus. Ši darbo sritis, betarpiškas bendravimas su skaitytojais parodė, su kokiomis įvairiomis problemomis žmonės susiduria ir kad ne visada yra pajėgūs su jomis savarankiškai susidoroti. Tai ir paskatino realizuoti idėją imtis privačios veiklos, kad galėčiau tiesiogiai padėti psichologinių problemų kamuojamiems žmonėms. 2015 metais pradėjau privačią praktiką.

Darbo sritys:

Konsultuoju paauglius, suaugusius, poras ir šeimas. Konsultuoju ir nuotoliniu būdu. Orientuojuosi į psichologinę pagalbą žmonėms, susidūrusiems su poros santykių, vaikų ir tėvų santykių, tarpasmeninio bendravimo, adaptacijos sunkumais, išgyvenantiems vienatvę, beviltiškumą, nepasitikėjimą savimi, nerimą, depresiją ir kitas nemalonias emocines būsenas.

Nuolat tobulinu kvalifikaciją, dalyvauju mokslinėse konferencijose ir seminaruose.

Esu Lietuvos psichologų sąjungos narė. Turiu EuroPsy reikalavimus patvirtinantį sertifikatą (EuroPsy yra europinis psichologų kvalifikacijos standartas).

 

 

psichologerasa.
psichologerasa.