1. Suraskite tris priežastis džiaugtis. Vakare prieš miegą prisimename praėjusią dieną. Vietoje knaisiojimosi po padarytas klaidas, užduokite sau tris klausimus: kas privertė mane šiandien nusišypsoti? Kas mane maloniai nustebino? Už ką galiu sau pasakyti „ačiū“? Kalba sukasi ne apie pasaulinio masto įvykius, užtenka prisiminti malonias smulkmenas. Iš jų susideda kasdienis gyvenimas.
  2. „Paskandinkite“ savo liūdesį. Patogiai atsisėskite. Įsivaizduokite vonią, į kurią „pilate“ savo negatyvias mintis purvino vandens pavidalu. Nesivaržykite! Pripildykite ją iki viršaus! Tada mintimis ištraukite kaištį ir stebėkite, kaip „purvas“ sukdamasis srovele teka, kol visas išbėga. Dabar įsivaizduokite, kad pripildote vonią tyru pozityvių lūkesčių vandeniu. Užfiksuokite šį paveikslą ir atsimerkite!
  3. Mokykitės atleisti. Žmogus, kuris nesirūpina savo vidiniu pasauliu, be paliovos kaltina save visomis mirtinomis nuodėmėmis ir be visa ko nuolat nepatenkintas kitais, vargu ar gali jaustis laimingas. Norint pakeisti situaciją, reikia išmokti atleisti. Sau ir kitiems. Pradėkite nuo nuoskaudų, kurios nėra žudančiai skausmingos. Ramiai atsisėskite, užsimerkite, prisiminkite, kaip įvykiai vystėsi, pasistenkite atsidurti jų centre. Paimkite popieriaus lapą ir „išliekite“ visas savo emocijas ir jausmus parašydama laišką skriaudikui, net jeigu tai jūs. Nesigėdykite ir nevaržykite savęs ieškodami tinkamų žodžių. Leiskite rankai laisvai klaidžioti po lapą. Po to laišką sudeginkite arba suplėšykite į smulkius skutelius ir išmeskite. Pajusite palengvėjimą.
  4. Skirkite laiko sau. Visi žinome, kad santykius su kitais žmonėmis, nesvarbu, partneriu, kolega, draugu reikia nuolat kurti, saugoti, tausoti, palaikyti. Kitiems žmonėms dovanojame dėmesį, laiką, o save kažkodėl užmirštame. Nebūtina prižadėti nuo rytdienos skirti sau po dvi valandas kasdien. Bet kokie pažadai įpareigoja ir jeigu jų neįvykdome, pradedam save kaltinti valios, kantrybės ir nemeilės sau stoka. O juk siekiame priešingo rezultato. Pradėkite jau šiandien. Tegul tai bus vos keletas laisvų minučių, bet jas skirsite sau. Ar tai bus sportas, ėjimas, meditacija ar širdžiai mielos muzikos klausymas – nesvarbu. Svarbu pasistengti bent kažką padaryti dėl savęs kasdien ir kad ta veikla teiktų džiaugsmo ir pasitenkinimo. Kai pačių vidus spinduliuos pozityvumu, meile, dėmesiu, ir iš aplinkos teigiamų emocijų gausite su kaupu. O visi tie dalykai nuo laimės jausmo neatsiejami.