psichologerasa

Visi santykiai yra skirtingi, bet visiems svarbiausia nepamiršti inkaro ir gelbėjimosi plausto. Taip pat reikėtų turėti ramų uostą, kuriame galima pailsėti, atsipalaiduoti, nurimti. Ir dar vertėtų nepamiršti, kad daug kas priklauso nuo lynų tvirtumo ir dviejų žmonių gebėjimo megzti tvirtus mazgus.

Popierinis laivelis. Gražu, miela, paprasta ir pigu. Gražiai atrodo nuotraukose, bet visiškai nekaip gyvenime. Greitai sušlampa ir net jeigu vėliau išdžiūsta, dėmės išlieka. Jis įsiliepsnoja nuo menkiausios kibirkštėlės, o papūtęs stipresnis vėjas jį gali ir visai nunešti. Tinka vaikiškai meilei arba pirmajai meilei kaip koks „santykių pradžiamokslis“. Du žmonės laikosi už rankų, eina pasivaikščioti, abu valgo vieną porciją ledų. Tame santykių procese daugiau nieko jiems ir nereikia. Ar to užtenka tikruose santykiuose – klausimas.

Savadarbis plaustas. Nepatvarus, gali lengvai apvirsti, rąstai „vaikščioja“, viskas nestabilu, keista ir baisu. Bet kartais jo reikia, pavyzdžiui, trumpam persikėlimui arba kai reikia plaukti, o nėra kuo. Su plaustu negerai, bet be jo – katastrofa. Tokie santykiai labiau tinka tiems, kurie patenka į situaciją, kurioje vienam būti blogai, bet ir kartu neįmanoma. Perplaukėte upelį, atsikvėpėte, išsiskyrėte ir pamiršote. Taip nutinka ir nieko čia nepadarysi. Tačiau jeigu tokie pasiplaukiojimai nutinka ne kartą, ne du ir ne tris, gal būt vertėtų darytis tvirtesnio laivo. Ir ne tik dairytis, bet išmokti jį vairuoti. Tai svarbiausia.

Baidarė. Smagi, sportiška, svarbiausia darniai suderinti irklavimą. Vos tik kuris lieka irkluoti vienas, greitai išsikvepia, o antrasis tuo metu ima nuobodžiauti ir pradeda aktyviai dairytis į šonus. Baidarėje reikia išlaikyti pusiausvyrą, kitaip galima net apsiversti. Tinka tiems, kurie nelaiko santykių kažkuo reikšmingu. Seksas, įspūdžiai ir nieko daugiau. Smagu, malonu, bet neilgam. Jeigu abiem tinka neįpareigojantys, trumpalaikiai santykiai – puikus pasirinkimas.

Katamaranas. Nenuskandinamas, bet geriau pedalus minti kartu, kitaip visą darbą, kuris skirtas dviem, nudirbančiam tam vienam viskas atsibos. Be to nėra stogo virš galvos, sunku irkluoti prieš srovę, tenka prašokti sūkurius. Gyventi galima, bet neilgai. Tinka kurortiniams romanams, trumpalaikiams santykiams arba tiems, kurie dar tik mokosi juos kurti. Prasiblaškėte, pažaidėte ir pamiršote. Arba nepamiršote, bet grįžote namo. Kas ten žino, gal suprasite, kad jums nėra geresnio laivo už katamaraną.

Valtis. Gerai, jeigu ji nauja ir kokybiškai pagaminta. Paprasta, patikima, galite išsikelti burę, galite ir be jos, o jeigu šalta, galite ja prisidengti nuo vėjo. Lyg ir neblogai, bet stiprus lietus permerks, vėjas ir bangos gali apversti, o jeigu prastai pagaminta, vanduo priplūs į valties vidų ir ji nugarmės į dugną. Tinka nereikliems, tiems, kuriems svarbu ne kur, o su kuo, kurie labiau vertina meilę ir buvimą kartu. Valtis reikalauja nuolatinio dėmesio, remonto ir bendrų veiksmų. Gyventi galima ir net ilgai ir laimingai. Tačiau vos tik valtis susiduria su kliūtimi, patena į audrą ar stiprų lietų, santykiai nutrūksta. Tiesa, jeigu jie yra sutvirtinti meile ir supratimu, tada bendromis pastangomis ir veiksmais valtį galima nuplukdyti per gyvenimą iki auksinių vestuvių ir iki gyvenimo pabaigos. Bet tam reikia abipusės meilės, pasitikėjimo ir atsidavimo. Jei bendromis jėgomis pavyksta susidoroti su blogais orais ir kitais nemaloniais netikėtumais, nuplaukus į saugų uostą galima apžiūrėti nuostolius, viską sutvarkyti, atsipūsti ir keliauti toliau.

Jachta. Tiesa, svarbu, kokia jachta. Jeigu ji priklauso VIP klasei, reiškia, yra brangi, prabangi, saugi ir vis tiek trapi. Nors jeigu yra autopilotas, galima tiesiog gyventi ir apie tai per daug negalvoti. Kasdienybėje visko pilna, bet išorėje egzistuoja audros, bangos, srovės. Jachta patogi tuo, kad gali įplaukti į beveik bet kurį uostą, bet būtent tai ją daro pažeidžiama. Ja pasigėrėti, gal net į denį įlipti nori ir kiti. Jeigu yra abipusis pasitikėjimas ir stipri meilė, tuomet galite puikuotis ir džiaugtis kartu, įveikdami vėjus, sroves ir audras. Jeigu ne, tada net įmantriausia jachta gali nuskęsti atsitrenkusi į rifą. Taigi reikia dairytis į abi puses ir neatsipalaiduoti.

Fregata. Tai yra nuostabiai gražu, tačiau reikia įgūdžių, jėgų ir noro darniai dorotis su kasdienėmis kliūtimis ir siekti naujų horizontų, kad pamatytumėte kažką dar neatrasto. Netinka ramiems uostams ir mažoms upėms. Fregatai reikia tik vandenyno platybių. Joje viskas taip greitai vyksta, o juk svarbu stebėti, kad į triumą nepatektų vandens, taip pat žvalgytis į į viršų ir užtaisyti bures. Būtina stebėti orą ir sroves, kad būtų laiko pakeisti valdymo taktiką. Fregata tinka tems, kuriuos sieja stipri tarpusavio meilė, panašūs troškimai, pomėgiai, ateities vizija. Plaukioti galima visą gyvenimą, bet svarbiausia žinoti, kur yra patogi įlanka, kurioje galima ramiai atsipūsti.

Motorinis laivas. Jų būna labai skirtingų. Gali būti šventiniai ir kruiziniai, arba paprasti, skirti perplukdyti žmones ir gabenti prekes. Nedideliems atstumams, kažkur vietoje. Dažniausiai juo keliaujama tuo pačiu maršrutu. Jeigu tai tinka abiem, galite kuo puikiausiai jaustis. Ir visiškai įmanoma gyventi. Pagrindinis dalykas yra nenorėti daugiau. Tinka tiems, kuriems svarbiausia yra patikimumas, stabilumas, kurių nežavi pokyčiai ir patys jų neieško. Taigi kraštovaizdis keičiasi, bet viskas aišku ir pažįstama.  

Kruizinis laineris. Brangus, prašmatnus, tvirtas, toks, kaip Titaniką filme apibūdino vienas herojus „nei pats Dievas jo nenuskandins“. Bet žinome, kuo Titanikui baigėsi. Reikia dairytis į visas puses, nes ledkalnis, pasirodo, gali atslinkti labai netikėtai ir staiga. Dideliam laivui reikia plačių vandenų. Bet štai čia ir slypi nedidelė problema. Kruizas yra įdomus, laisve dvelkiantis, aplink muzika, šviesos, spindesys, skanus maistas ir gėrimai, vienu žodžiu – atostogos. O atostogos negali trukti amžinai. Tinka, jeigu turite laiko, energijos, noro ir pinigų. Ypač jų. Kai tik jie baigiasi arba visa tai nustoja teikti džiaugsmą, verta išlipti ramiame ar ne tokiame triukšmingame uoste ir pakeisti laivą. Kitu atveju kelionė eisis nelabai gerai. Aiškindamiesi santykius jūs ne tik pražiopsosite ledkalnius, bet ir pats laivas gali tapti pavojingas ir įkalinti. Nuo didelės ir ryškios meilės iki destruktyviausios neapykantos yra labai nedidelis atstumas. Ir kuo didesnis laivas, tuo ilgiau jis skęsta ir didesnį sūkurį palieka.

Psichologė Rasa