Gyvenime daugybė dalykų turi aiškų rezultatą. Namuose tvarkote kambarius, nes už tai jums atlygina tėvai. Baigdami mokslus laikote egzaminus, nes būtent tai leis gauti diplomą. Darbe darote tai, ką liepia jūsų vadovas, nes už tai jums mokama. Viskas aišku. Nėra netikrumo. Jūs tiesiog darote (burbėdami ar ne, čia jau kita kalba).

Tačiau didžioji gyvenimo dalis veikia ne taip. Kai nusprendžiate keisti darbą ar pradėti verslą, niekas nepasakys, kuris darbas ar verslas jums seksis geriau. Kai nusprendžiate rimtai įsipareigoti, niekas negarantuos, kad tuose santykiuose visą gyvenimą būsite laimingi. Kai nusprendžiate persikelti į kitą miestą, naują šalį, kai nusprendžiate pusryčiams valgyti košę, o ne blynus, nėra jokios galimybės žinoti – turėti garantiją – ar jūsų veiksmai yra „teisingi“, ar ne.

Taigi jūs vengiate. Vengiate priimti sprendimus. Vengiate judėti ir veikti neturėdami garantijos, kad pavyks. Ir kadangi negalite imtis veiksmų, jūsų gyvenimas tampa neįtikėtinai nuspėjamas ir saugus (komforto zonos prasme). Ir nuobodus.

Žmonės dažnai manęs klausia, kaip rasti gyvenimo tikslą, ar jie palaiko tinkamus santykius ir ar tie santykiai turi ateitį. Arba kaip sužinoti, ar jie daro teisingus pokyčius gyvenime. Ir aš neturiu ką atsakyti, nes net neįsivaizduoju.

Viena vertus, niekas kitas negali nuspręsti, kas tinka jūsų gyvenimui, tik jūs patys. Kita vertus, šie klausimai ir yra pati problemos dalis – prieš imdamiesi veiksmų norite sužinoti rezultatą. Galutinį konkretų rezultatą. Šitą aš žinau.

Faktas yra toks: kartais vieną ar kitą dalyką tiesiog reikia daryti. Daryti, nes galite. Įtraukite šiek tiek chaoso į savo gyvenimą. Nedidelis jo kiekis yra sveika. Tai skatina augimą ir pokyčius, aistrą ir jaudulį.

Ugdydami gebėjimą imtis veiksmų be jokios kitos priežasties išskyrus smalsumą ir susidomėjimą nereikalaujant sėkmės garantijos, išmoksite geriau priimti mažus ir didelius, kartais dviprasmiškus gyvenimo sprendimus. Kartais svarbu tiesiog pradėti nuo ko nors, nežinant, kur visa tai nuves.

Ir nors tai galbūt sukels tūkstantį mažų nesėkmių, greičiausiai tai taip pat atneš didžiausias jūsų gyvenimo sėkmes.

Dabar, kai ne savo noru esame priversti dienas leisti kitaip nei įprastai, kai visas pasaulis, atrodo, įjungė žemesnę pavarą, yra geras laikas suprasti, kad toli gražu ne viskas vyksta pagal planą, ne viskas priklauso nuo mūsų norų. Bet net ir šį laiką galime išnaudoti tikslingai – mokytis mėgautis procesu, nors jo maršrutas laikinai ir nukrypo nuo pagrindinių tikslų.

Psichologė Rasa